Aktualności
Strona główna | Aktualności
Spotkanie Sieci Doradców Zawodowych Powiatu Chojnickiego
Informacja z dnia: 2021-10-04

Tym razem spotkanie, odbyło się w trybie stacjonarnym i miało miejsce 30 września 2021 roku w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach.

W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Irena Laska, która podziękowała uczestnikom za aktywny udział w sieci i przedstawiła plany działań skierowane do absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Uczestnikiem spotkania był również Adam Krause dyrektor nowo powstałej jednostki organizacyjnej pn. Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach, który omówił strukturę organizacyjną CNT, ofertę kształcenia w zawodach oraz pokrótce przedstawił bazę kształcenia, stan „na dzisiaj” i „na jutro”, w związku z rozbudową.

W części pierwszej spotkania miała miejsce także prelekcja pn. Rynek pracy w świecie VUCA, którą poprowadził Damian Orzeł reprezentujący Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną w Sopocie. W trakcie prelekcji zostały poruszone między innymi takie zagadnienia: informacje z pomorskiego rynku pracy, automatyzacja i robotyzacja, a rynek pracy, oczekiwania pracodawców pod kątem poszukiwanych specjalności i kompetencji, a także wyzwania rynku pracy w świecie VUCA.

W części drugiej spotkania dobył się panel dyskusyjny Sieci Doradców Zawodowych Powiatu Chojnickiego, w którym podsumowano dotychczasowe działania, a także omawiano plany na rok szkolny 2021/2022.

Karolina Pestka pedagog, doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnicach, przedstawiła działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnicach, a Monika Pietrzak omówiła program Absolwent na rynku pracy - otwarte dni Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnicach.

Natomiast Alina Urbańska przedstawiła: kolejną edycję zajęć online dla uczniów szkół ponadpodstawowych z cyklu „Projekt Kariera- Wybieraj mądrze”, organizowaną przez WUP w Gdańsku w dwóch odsłonach. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości planowany 9 listopada 2021 r. również organizatorem jest WUP w Gdańsku oraz praktyczne narzędzie do wykorzystania, szczególnie dla tych, którzy planują dalszą edukację pn. Przewodnik Maturzysty, czyli co przyszły student i nie tylko wiedzieć powinien? Ponadto, dyskutowano warunki realizacji doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Organizatorami spotkania były Alina Urbańska powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz Szkolny Ośrodek Kariery „Kreator” CKZIU w Chojnicach i Karolina Pestka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną w Chojnicach w ramach „Sieci współpracy i wsparcia dla szkół osób, instytucji świadczących usługi z poradnictwa zawodowego w powiecie chojnickim”.

 

Alina Urbańska

powiatowy konsultant

ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego

 

 Pliki do pobrania:
ikona pdf Rynek pracy (2.15 MB)
trendy na rynku pracy