Aktualności
Strona główna | Aktualności
Pomorskie dni przedsiębiorczości
Informacja z dnia: 2021-11-02

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - Evencie Power 2 Work, zapraszamy do udziału.

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych, do udziału w Pomorskim Dniu Przedsiębiorczości – Evencie Power 2 Work, który odbędzie się 9 listopada 2021 r. , w formule online.

Event jest organizowany już po raz czwarty, do tej pory spotykał się z dużym zainteresowaniem uczestników. W ubiegłorocznej edycji online wzięło udział prawie 6000 osób, głównie uczniów i studentów z pomorskich szkół i uczelni.

W tym roku wydarzenie odbędzie się także w formule online na kanale YT WUP w Gdańsku oraz na kanale FB WUP Gdańsk i będzie transmitowane w całym województwie. Linki do wydarzenia zostaną przesłane zainteresowanym szkołom najpóźniej na dzień przed eventem.

W ramach panelu inspiracyjno-motywacyjnego będzie można wziąć udział we wszystkich zaplanowanych blokach tematycznych lub wybrać takie, które będą najbardziej dopasowane do Państwa potrzeb i możliwości czasowych.

W załączonym formularzu zgłoszeniowym prosimy o zadeklarowanie chęci uczestnictwa w panelu inspiracyjno-motywacyjnym lub jednym z jego modułów. Wypełniony formularz należy odesłać do 3 listopada na adres: doradcy@wup.gdansk.pl

 W załączeniu dostępne są bannery promujące Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – Event Power2Work 9 listopada.

9 listopada w godzinach 10:00-12:40,

zapraszamy młodzież do obejrzenia panelu inspiracyjno-motywacyjnego pod hasłem: Pewna jest tylko zmiana. Witaj w świecie VUCA.

W ramach panelu będzie można wysłuchać prelekcji i dyskusji znanych youtuberów, inspirujących nauczycieli i doradców zawodowych:

 • Babki od histy - Agnieszki Jankowiak-Maik, Cyber Mariana,
 • Tomasza Magnowskiego,
 • Pana Belfra - Dawida Łasińskiego,
 • Atrakcją będzie udział w zabawie - wirtualnym pokoju zagadek, przygotowanym przez Marka Grzywnę, z którego będzie się trzeba wydostać, rozwiązując zadania i odpowiadając na pytania związane z tematem przewodnim wydarzenia.

Wystąpienia będą podzielone na cztery bloki tematyczne.

Program wystąpień:

10.00-10.15 Otwarcie imprezy, powitanie prelegentów, uczestników, gości – moderator Karol Wyszyński

10.15-10.45 „Zawody w przyszłości czyli jak TERAZ być gotowym na KIEDYŚ” Tomasz Magnowski

„Jest kilka ważnych elementów, które już teraz pomogą się przygotować na jedynie pewną … zmianę. Są to osobiste cechy i działania, „oczy szeroko otwarte” na rzeczywistość i „szerokie” planowanie scenariuszami przyszłości. Teoretycznie całość można by zamknąć nazwą pierwszego marsjańskiego łazika „Curiosity” – „Ciekawość”. Nie o „zawodach przyszłości” tylko „w przyszłości” będzie to wystąpienie.”

Tomasz Magnowski

Nauczyciel, trener biznesu, Microsoft Innovative Educator Expert, doradca zawodowy, od 2019 r. przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Organizator Ogólnopolskich Targów Szkół Wyższych w Radomiu i Wystawy Interaktywnej MÓZG. Na co dzień właściciel firmy szkoleniowej. Prowadzi warsztaty motywacyjne. Specjalizuje się w okołobiznesowych działaniach kreatywnych oraz zastosowaniach technologii w edukacji. Obecnie w wielu działaniach związanych z doradztwem zawodowym i reformą oświaty w kształceniu zawodowym. Stale rozwija swoje umiejętności doradcze i edukatorskie.

10.50-11.20 „Czy można nauczyć się uczyć?" Pan Belfer - Dawid Łasiński

W trakcie prelekcji poruszone zostaną następujące zagadnienia:

 • • Jak uczyliśmy się kiedyś, a jak uczymy się teraz?
 • • Gdzie i jak szukać sprawdzonych treści edukacyjnych w sieci?
 • • Jak skutecznie uczyć się z materiałów w sieci?
 • • Jak motywować się do samodoskonalenia?

Pan Belfer - Dawid Łasiński

Dyplomowany nauczyciel chemii w Zespole Szkół im gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. W lutym 2017r. stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – nauczyciela z Internetów. Jego Fanpage ma ponad 35000 polubień, profil na Instagramie obserwuje ponad 4000 fanów, a kanał edukacyjny na YT “Pan Belfer” subskrybuje ponad 55000 osób. Zwycięzca konkursu Twórca Roku w kategorii edukacja i laureat głównej nagrody Twórca Roku 2021. Laureat nagrody Digital Shaper 2020 – lider cyfryzacji i nowych technologii w Polsce, finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019. Wpisany na Listę100 – listę osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce.

11.25-12.00 „Zagraj z nami w przedsiębiorczy escape room” Marek Grzywna

Interaktywna zabawa w formie wirtualnego pokoju zagadek. Uczestnicy za pośrednictwem swoich smarfonów będą rozwiązywać zadania, by wydostać się z przygotowanego pokoju zagadek. Pytania będą dotyczyły zagadnień poruszanych w trakcie eventu.

Marek Grzywna

Trener, nauczyciel biologii i informatyki, dyrektor szkoły. Superbelfer RP, lider programu mobilny informatyk w wydawnictwie Operon, laureat Listy 100 2020 SPRUC, Mobilny Informatyk w Wydawnictwie Operon, pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Projektu Emp@tyczna Klasa. Trener regionalny i lokalny w projekcie Lekcja: Enter, grantobiorca w Centrum Mistrzostwa Informatycznego, coach programu Intel AI4Youth, laureat plebiscytu „Nauczyciel na Medal” pod patronatem Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego , nominowany tytułem „Przyjaciel SuperKoderów przez Fundację Orange. Autor innowacyjnego programu zajęć przyrodniczych „Science”, lider programu #SuperKoderzy i Mega Misja. Członek inicjatywy społecznej W.I.E.M zrzeszającej nauczycieli pasjonatów. Koordynator projektu Lekcje w sieci. Autor innowacyjnego programu „ZArdiunowani”. Uczestnik „Projektu z klasą”, finalista konkursu Nauczyciel Jutr@ 2021.

12.05-12.40 „Kariera w realu, czy może online?”

Różne możliwości rozwoju zawodowego w rozmowie Karola Wyszyńskiego z Babką od histy i Cyber Marianem

Odpowiemy sobie na pytania tj.:

 • Jak zacząć zarabiać na swojej pasji?
 • Jak rozwijać swoje umiejętności, by poradzić sobie na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy?
 • Jak zaistnieć jako youtuber, dla kogo to jest zawód? Jak łączyć karierę online z normalnym” życiem?
 • Jak łączyć tradycyjny zawód z działalnością w Internecie?
 • Jakie są blaski i cienie pracy w Internecie?

Babka od histy - Agnieszka Jankowiak-Maik

Nauczycielka i aktywistka edukacyjna znana w sieci jako Babka od histy, laureatka Nagrody im Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata" i Medalu Wolności Słowa Grand Press w kategorii Obywatel(ka). Tutorka, trenerka Odysei Umysłu, publicystka, liderka programów "Mobilny historyk" i "Mobilny wosowiec" wydawnictwa Operon.

Cyber Marian

Polski producent filmowy i osobowość internetowa. Od stycznia 2011 prowadzi kanał wideo w serwisie YouTube, pod nazwą Cyber Marian. Znany z serii filmów Ukryty polski MEGAMIX oraz Amerykańskie trailery polskich filmów. Laureat nagrody Grand Video Awards 2017 w kategorii Osobowość Roku.

W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Gdańsku na podany wyżej adres mailowy bądź pod nr tel.: 58 32 37 230.

Alina Urbańska

powiatowy konsultant

ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego

 

 

 

 

 Pliki do pobrania:
trendy na rynku pracy