Aktualności
Strona główna | Aktualności
Pomagają im dobrze wybierać
Informacja z dnia: 2021-08-03

DORADCY ZAWODOWI WUP W GDAŃSKU SPOTYKAJĄ SIĘ Z POMORSKĄ MŁODZIEŻĄ ONLINE.

W ramach projektu pn. „Projekt Kariera- Wybieraj mądrze” doradcy zawodowi WUP w Gdańsku prowadzili webinaria dla młodzieży szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego, wiosenna edycja już na nami, przed nami jesienna. Zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału.

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, zorganizował w ramach działań Pomorskiego Systemu Poradnictwa Zawodowego - cykl zajęć on-line dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pn. „Projekt Kariera- Wybieraj mądrze”. W czasie spotkań doradcy zawodowi przybliżali młodzieży sytuację i trendy na pomorskim rynku pracy, kompetencje niezbędne do podjęcia satysfakcjonującej pracy w przyszłości, wagę odkrywania mocnych stron i talentów a także znaczenie i możliwości całożyciowego uczenia się.

Webinaria w ramach „Projekt Kariera – Wybieraj Mądrze” miały miejsce również w Powiecie Chojnickim. Ze spotkań z doradcami zawodowymi WUP z Gdańska skorzystały dwie szkoły: Zespół Szkół w Malachinie oraz Technikum nr 3 w Chojnicach.

Informacje na temat realizacji wiosennej edycji projektu, wrażeń uczniów, nauczycieli i prowadzących w poniższym linku:

https://porp.pl/pl/pomagaja-im-madrze-wybierac-doradcy-zawodowi-wup-w-gdansku-spotykaja-sie-z-pomorska-mlodzieza-online

Kolejna edycja już jesienią, zachęcamy do udziału.

Opracowanie: Alina Urbańska

powiatowy konsultant ds. doradztwa

edukacyjno-zawodowego

 

trendy na rynku pracy