Aktualności
Strona główna | Aktualności
Dlaczego warto zajrzeć na stronę Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy
Informacja z dnia: 2020-12-15

PORTAL POMORSKIEGO OBSERWATORIUM RYNKU PRACY https://porp.pl/

Pomorski rynek pracy dynamicznie się zmienia - staje się wielokulturowy, wielopokoleniowy, zdominowany przez nowoczesne technologie i niezwykle wymagający dla pracodawców i pracowników.

Pomorskie Obserwatorium Rynku Pracy (PORP) to inicjatywa Samorządu Województwa Pomorskiego realizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, która pomaga lepiej reagować na te zmiany i dostosowywać do nich swoje działania.

PORP prezentuje ekspercką i kompleksową wiedzę o aktualnych zjawiskach i trendach zachodzących na regionalnym oraz lokalnych rynkach pracy, inspiruje do podejmowania właściwych decyzji w sprawach społeczno-gospodarczych oraz rozwija partnerstwo tworząc przestrzeń do dialogu i dyskusji.

Dlatego naszym hasłem przewodnim jest: WIEDZA-INSPIRACJA-PARTNERSTWO

W taki sposób prezentują ten portal sami twórcy i nie ma w tym żadnej przesady.

Rzeczywiście jest tak, iż można tam znaleźć wiele rzetelnych informacji, zarówno tych szczegółowych jak i przekrojowych, które są bardzo cenne zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy planując ścieżkę edukacyjno-zawodową lub wejście na rynek pracy, tego typu wiedzę powinni posiadać.

Wiedza, o rynku pracy jest równie cenna dla doradców zawodowych, którzy młodych ludzi w ich wyborach i decyzjach edukacyjno-zawodowych wspierają. Stąd, bardzo polecam korzystanie z prezentowanych treści i zachęcam do odwiedzania tego portalu. Na tym portalu znajdują się też zakładki, których treści są dokładnie do doradców zawodowych kierowane.

Sami twórcy podkreślają, że zamierzają wprowadzać innowacyjne zmiany na portalu, aby podnieść jakość swoich działań i uatrakcyjnić przekaz i jednocześnie zapraszają do partnerstwa i współpracy.

Opracowanie: Alina Urbańska
powiatowy konsultant ds. doradztwa
edukacyjno-zawodowego

 

trendy na rynku pracy