Aktualności
Strona główna | Aktualności
Kompetencje jutra zdobywaj już dziś
Informacja z dnia: 2020-11-12

W ramach panelu odbędą się prelekcje i dyskusje mówców motywacyjnych i youtuberów: Przemysława Staronia, Michała Zawadki, Michała Kowalczyka, Michała Matysiaka, Piotra Buckiego, Adama Drzewickiego. Prelegenci podczas wydarzenia opowiedzą o kompetencjach sprzyjających rozwojowi postawy przedsiębiorczej, będących również tzw. „kompetencjami przyszłości”, które pozwolą znaleźć swoją drogę zawodową w szybko zmieniającej się rzeczywistości, a także o możliwościach i potrzebie rozwoju tych kompetencji.

Wystąpienia będą podzielone na bloki tematyczne:

„Emocje, relacje, współpraca”, w którym głos zabiorą:

Przemysław Staroń
Nauczyciel roku 2018, filozof, psycholog, kulturoznawca i trener, założyciel Centrum Rozwoju „JUMP”. Jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. W tym roku znalazł się wśród 50 nauczycieli z całego świata, którzy otrzymali nominację do nauczycielskiego Nobla, czyli Global Teacher Prize 2020.

Michał Zawadka
Pisarz, trener komunikacji, coach, aktor, konferansjer, lektor, mówca inspiracyjno-motywacyjny. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego. Założyciel Mind&Dream, pierwszego i jedynego wydawnictwa w Polsce, ukierunkowanego na rozwój osobisty oraz społeczny dzieci i młodzieży. Trener wystąpień publicznych, komunikacji i sztuki słowa. Pisarz, autor siedmiu bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży.

„Umiejętności cyfrowe”, w ramach którego wystąpią:

Michał Kowalczyk
W każdej firmie, w której pracował, był „tym gościem od Excela”. Cała jego kariera zawodowa związana jest z cyframi. Porzucił pracę w międzynarodowej korporacji, aby prowadzić firmę szkoleniową, której misją jest pomoc studentom w znalezieniu pracy związanej z Excel, pracownikom etatowym w zwiększeniu ich efektywności, a przedsiębiorcom w zrozumieniu wagi liczb w ich biznesach i poprawie rentowności. Na Facebooku uczy się z nim już ponad 25 000 osób.

Michał Matysiak
Fotograf , przedsiębiorca, który prowadzi firmę Invest Studio skupiającą 12 specjalistów z branż z obszaru marketingu sprzedaży oraz produkcji fotograficznej i filmowej. Razem ze swoim zespołem współpracuje z największymi firmami w kraju, tworząc dla nich kampanie reklamowe.
Na PDP opowie młodym ludziom, jak wejść na rynek ze swoimi pomysłami oraz zaprezentuje, jak telefonem komórkowym zrobić dobre zdjęcie do CV czy nakręcić film promocyjny.

W bloku „Myślenie krytyczne i uczenie się” swoim doświadczeniem podzielą się:

Adam Drzewicki
Twórca jednego z najbardziej znanych w Polsce i najdłużej działających kanałów na YouTube – Matura To Bzdura, subskrybowanego przez ponad 780 tysięcy osób. W każdym z odcinków sprawdza podstawową wiedzę przypadkowo spotkanych przechodniów. Szeroko rozpoznawalny również poza środowiskiem YouTube.

Piotr Bucki
Szkoleniowiec, wykładowca, nauczyciel, dziennikarz, trener. Autor programów szkoleniowych w obszarze zintegrowanej komunikacji marketingowej, wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej oraz motywacji. Tworzy strategie marketingowe i komunikacyjne dla krajowych i zagranicznych klientów. Jako wykładowca i opiekun merytoryczny współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową, Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych oraz Uniwersytetem Gdańskim.

W ramach panelu inspiracyjno-motywacyjnego będzie można wziąć udział we wszystkich zaplanowanych blokach tematycznych lub wybrać takie, które będą najbardziej dopasowane do Państwa potrzeb i możliwości czasowych.
W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w formule online na kanale YT WUP w Gdańsku oraz na kanale FB WUP Gdańsk.

Linki do wydarzenia zostaną zamieszczone na stronie https://chojnice.praca.gov.pl/ najpóźniej na dzień przed eventem.

TELEFONICZNY DYŻUR DORADCÓW ZAWODOWYCH - WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ POWIATOWY URZĄD PRACY W CHOJNICACH

19 LISTOPADA 2020 ROKU w godz. 8.00 – 14.00

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACODAWCÓW W ZAKRESIE:

 • poradnictwa zawodowego dla pracodawców,
 • pośrednictwa pracy, finansowania kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego,
 • prac interwencyjnych,
 • programów stażowych,
 • refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy;
 • pomocy w określeniu nazwy poszukiwanego stanowiska (zgodnego z klasyfikacją zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy) oraz wymogów wobec kandydata adekwatnych do oferowanego stanowiska

DLA BEZROBOTNYCH, POSZUKUJĄCYCH PRACY, UCZNIÓW W ZAKRESIE:

 • źródeł dofinansowań startupów,
 • aktywnych form realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Chojnicach, w szczególności o zasadach i procedurach pozyskania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej,
 • wymogów formalnych wobec wniosków PUP Chojnice o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
 • procedur rejestracji działalności biznesu – informacje o CEIDG, Klasyfikacji działalności gospodarczej – PKD
 • korzyści i zagrożeń z samozatrudnienia.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 669 982 029

DZIEŃ Z DORADCĄ ZAWODOWYM ON-LINE - WYDARZENIE ORGANIZOWANE PRZEZ POWIATOWEGO KONSULTANTA DO SPRAW DORADZTWA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO

Kontakt: tel. 663 734 732

Wystarczy się umówić telefonicznie, doradca prześle link do spotkania i już się widzimy!
Wspólnie można zaplanować edukację na każdym poziomie tj. studia, szkołę policealną, ponadpodstawową, Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe itp..
Nie wahaj się korzystaj!!!Pliki do pobrania:
ikona pdf Harmonogram (361.93 KB)
trendy na rynku pracy