Aktualności
Strona główna | Aktualności
Akademia Morska w Szczecinie zaprasza do udziału w Międzynarodowym Konkursie Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych
Informacja z dnia: 2020-11-02

Konkurs organizowany jest pod bezpośrednim patronatem JM Rektora Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Patronat merytoryczny, oprócz pracowników naukowych Akademii Morskiej w Szczecinie objęły firmy związane z morską energetyką wiatrową.

Chodzi o przygotowanie 10 minutowej prezentacji multimedialnej, w której można zaprezentować nawet najbardziej futurystyczne rozwiązania i wyobrażenia związane z rozwojem i wykorzystaniem morskich farm wiatrowych oraz technologii z tym związanych.

Wizję, rozwiązania i wyobrażenia należy rozumieć w jak najszerszym zakresie: od systemów logistycznych związanych z budową i późniejszą eksploatacją farm wiatrowych po systemy elektryczne, energoelektroniczne, informatyczne, mechaniczne, diagnostyczne, automatyki i robotyki czy szeroko rozumianej biologii morza. W ramach biologii morza można uwzględnić również, rozwijające się zmiany ekosystemu czy zapobieganie zmianom środowiskowym przyczyniającym się do degradacji środowiska morskiego, ale także szczególnie pozytywne możliwości, jakie są związane z budową morskich farm wiatrowych.

Są też nagrody!!!

Szczegóły konkursu w poniższych dokumentach do pobrania:

Kryteria i opis konkursu;

  • Formularz zgłoszeniowy;
  • Regulamin konkursu;
  • Plakat informacyjny.

Opracowanie:

Alina Urbańska
doradca zawodowy SzOK „Kreator”, CKZiU Chojnice;
powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pliki do pobrania:
ikona pdf Kryteria i opis (103.29 KB)
trendy na rynku pracy