Aktualności
Strona główna | Aktualności
Seminarium: Dlaczego warto wybrać szkołę kształcącą w zawodach?
Informacja z dnia: 2018-12-10

W dniu 28 listopada 2018 roku odbyło się seminarium pn. Dlaczego warto wybrać szkołę kształcącą w zawodach?

Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach przy ulicy Kościerskiej, w szkole, która uczestniczy w projekcie „Wsparcie szkolnictwa zawodowego w powiecie chojnickim”.

Uczestnikami seminarium byli przedstawiciele szkół podstawowych w powiecie chojnickim tj. doradcy zawodowi, nauczyciele koordynatorzy doradztwa zawodowego, wychowawcy klas i pedagodzy szkolni.

Podczas seminarium omawiano STRATEGIĘ EDUKACJI POWIATU CHOJNICKIEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020 I LATA NASTĘPNE, która obejmowała sieć szkół ponadgimnazjalnych w powiecie chojnickim, w tym szkoły kształcące w zawodach, a także informacje na temat realizacji projektów unijnych jak: „ Zdolni z Pomorza” czy „Wsparcie szkolnictwa zawodowego w powiecie chojnickim”. Całość przedstawił członek Zarządu Powiatu Chojnickiego Stanisław Skaja.

Ponadto, w trakcie spotkania szeroko omówiono ścieżki edukacyjne związane z kształceniem zawodowym po ukończeniu szkoły podstawowej, także w kontekście rozwoju zawodowego, w perspektywie edukacji całożyciowej. Wystąpienie odnosiło się do wymiernych korzyści, jakie mogą uzyskać uczniowie kształcący się w zawodach, pod kątem uzyskiwanych kwalifikacji zawodowych, dalszego kontynuowania nauki i uzupełniania kwalifikacji oraz zdobywania uprawnień zawodowych. Wystąpienie pn. KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DZISIAJ!, przedstawiła Alina Urbańska powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Gospodarzem seminarium był dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" w Chojnicach, Adam Krause, który zarządza szkołą kształcenia zawodowego o bardzo nowoczesnej bazie edukacyjnej i świetnie wyjaśniał wszelkie niuanse związane z kształceniem zawodowym.

Opracowanie: Alina Urbańska

powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno-zawodowegoPliki do pobrania:
trendy na rynku pracy