Aktualności
Strona główna | Aktualności
Druga edycja Targów Edukacji, Pracy i Kariery za nami
Informacja z dnia: 2018-04-18

 

 

 

 

 

 

 

W piątek, 6 kwietnia 2018 roku w Centrum Park w Chojnicach miała miejsce druga edycja Targów Edukacji Pracy i Kariery. Partnerem przedsięwzięcia był Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, w tym Pomorskie Obserwatorium Rynku Pracy.

Uczestnikami targów była młodzież klas III gimnazjum, która właśnie teraz podejmuje decyzję, gdzie będzie kontynuowała edukację. Stąd, na targach prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe powiatu chojnickiego.

Wśród wystawców znalazła się także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Chojnicach, której doradcy zawodowi wykonywali zainteresowanym testy predyspozycji i udzielali porad indywidualnych. Ciekawie opracowane informacje o karierach zawodowych i zawodach na poziomie branżowej szkoły I stopnia przedstawiało Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Chojnicach. Szkoły kształcenia zawodowego prezentowały się razem z pracodawcami, z którymi współpracują w zakresie kształcenia zawodowego. Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży, cieszyło się stanowisko firmy POLIPOL z Chojnic. Firma atrakcyjnie przygotowała promocję kwalifikacji zawodowych, na które zgłasza zapotrzebowanie.

Podczas targów młodzież miała okazję wysłuchać specjalnie dla nich przygotowanych prelekcji np. na temat obecnych trendów na rynku pracy, edukacji w powiecie chojnickim i Platformie Internetowej Doradztwa Zawodowego. Ponadto, Starosta Chojnicki, Stanisław Skaja ogłosił wyniki konkursu na najlepszy film promujący szkołę ponadgimnazjalną w powiecie. Pierwsze miejsce zajęło Technikum nr 3 w Chojnicach. Nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł została przekazana na zakup kamery.

Dodatkowo dla każdego z uczestników targów został przygotowany „Informator dla Gimnazjalistów”, będący źródłem informacji na temat szkół powiatu chojnickiego, tegorocznej oferty edukacyjnej i innych działań oświatowych.

Szkołom i pracodawcom dziękujemy za przygotowanie stoisk, a uczestnikom targów bardzo dziękujemy za udział.

Zapraszamy za rok.

Opracowanie

Alina Urbańska

powiatowy konsultant

ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego

trendy na rynku pracy