Dobre praktyki
Strona główna | Dobre praktyki
XV Powiatowe Targi Edukacyjne AKADEMUS w Chojnicach
Informacja z dnia: 2019-05-16

Przez 15 lat nieprzerwanie, w Chojnicach organizowane są targi edukacyjne AKADEMUS, dzięki którym przyszli absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mają dostęp do bieżącej, aktualnej i rzeczowej informacji, która jest niezbędna w planowaniu przyszłości edukacyjno-zawodowej.

Tym razem uczestnicy targów spotkali się nie tylko z przedstawicielami wyższych uczelni i pozostałymi wystawcami, ale mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawych prelekcji wygłoszonych przez Klaudię Zagórowicz z CIiPKZ, WUP w Gdańsku pn. ABC kariery zawodowej oraz Grzegorza Makowskiego i Marka Lemańczyka, którzy prezentowali ofertę edukacyjną dla tych, którzy nie myślą o studiach. Ponadto, w trakcie targów została także przedstawiona ciekawa scenka, pokazująca jak może przebiegać rozmowa kwalifikacyjna i na co warto zwrócić uwagę podczas przygotowania do takiego spotkania. Scenkę przedstawiła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Pola w Czersku, przygotowaną pod kierunkiem Małgorzaty Szulc – doradcy zawodowego.

Targi jak zawsze, spełniały funkcję wspierania młodych ludzi w podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej edukacji, a także pracy. Organizatorzy promowali - INDYWIDUALNY POMYSŁ NA SIEBIE! Zgodnie, z którym młodzi ludzie mogą w oparciu o mocne strony, własny pomysł oraz wiedzę o rynku edukacyjnym i pracy, trafnie planować swoją przyszłość.

Uczestnikami targów była młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego oraz człuchowskiego, w liczbie ponad 1100 uczniów.

Całość była organizowana pod egidą Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Współorganizatorami były Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Chojnicach oraz Szkolne Ośrodki Kariery „Kreator” z Chojnic i „Młodziak” z Czerska.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, a serwis www.kierunkistudiow.pl objął patronat medialny nad imprezą.

Poniżej lista wystawców XV Powiatowych Targów Edukacyjnych „AKADEMUS” w Chojnicach oraz galeria zdjęć.

Opracowanie: Alina Urbańska

powiatowy konsultant ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pliki do pobrania:
trendy na rynku pracy